Dunyanin En Hızlı Kamerası

hızlıkamera

İsveç Lund Üniversitesi’nden bilim insanları şuan ki teknolojiden 50 kat daha hızlı görüntü yakalayabilen dünyanın en hızlı kamerasını üretti.
FRAME kamera

Saniyede 5 Trilyon Kare Çekebilirsiniz
Dünya’nın en hızlı kamerası FRAME İsveç Lund Üniversitesi bilim insanları Elias Kristensson ve Andreas Ehn tarafından üretildi. Frame adında olan kameranın açılımı ise Frequency Recognition Algorithm for Multiple Exposures. Frame adlı kamerayla saniyede 5 trilyon kare çekebilirsiniz.O denli ki bu kamera moleküler işlemleri bile yakalayabiliyor.
Dünya’nın En Hızlı Kamerası Üretildi

hızlıkamera
İsveç Lund

Peki iyi mi Görüntü Alıyor?
FRAME bir bilgisayar,lazer ışınları, çoklu pozlama ve frekans algoritması kullanarak saniyede 5 trilyon görüntü alabiliyor. .Bilim insanları Frame isimli kameranın özellikle bilimsel deneylerde kullanılmak için üretildiğini belirtiyor.Biyoloji,fizik ve kimya benzer biçimde alanlarda yapılacak deneylerde çok yararlı olacağı düşünülen FRAME’in deneylerdeki hataları azaltacağı düşünülüyor.

FRAME kamera
2 sene İçerisinde Piyasaya Sürülecek

Frame kamera geleneksel kameraların çoğundan farklı şekilde çalışıyor.çağdaş fotoğraf makinelerinin çoğu görüntüleri tek tek ve hızlı bir şekilde çeker.Fakat FRAME kamera bir resimde birkaç kodlanmış görüntü yakalayan bir bilgisayar algoritması kullanıyor.
Dünyanın en hızlı kamerasının iki yıl içerisinde piyasaya sürülmesi umut ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir