Yeni Webmastercıklara Öneriler

Evvela Web hayatına hoşgeldiniz.

Bir çoğumuzun hedefi nedir? İyi , popüler ve faydalı bir site sahibi olmak. Peki dünyada milyonlarca site arasından nasıl sıyrılacağız ve popüler hale getireceğiz?

Evet başlamadan bu suale cevap bulmanız gerekir. Sizi milyonlarca siteden sıyıracak ilk teklifim açacağınız sitenin dalında tek olması. İlk alana kazançlan herşey meblağ buna net olabilirsiniz. He peki bu şekilde sağlam bir projemiz yok diyorsanız açacağınız sitenin domaini işleyeceğiniz konuyla uyumla olmalı. Zira google de aramış olduğunız kelimede öncelik yakın domainlerde olacaktır. Tabii olarak seo farkı bunu tesirinde bırakır fakat büyük olasılıkla bu kelimeye yakın domainler önde olacaktır. Domain ile ilgili sabırlı olun. İyi bir domain ele geçirmeden işe başlamak hızını düşürecektir.

Bir başka teklifim muhtevayla ilgili. Sitenizin muhtevası aktüel olmalı. Biraz açalım isterseniz. Bugün 50 paylaşım yaptıktan sonrasında sonrası gün hiç ekleme yapmıyorsanız sitenizin google daki popülerliği etkilenecektir. Google ‘ın bir robot kendi algoritmasına haiz bir mekanizma bulunduğunu katiyen savsaklamayın. Doğru analiz eder her müddet google veya diğer arama motorlarında başarılı olmanızı ele geçirecektir. Muhteva ilave ederken olabildiğinde her gün aynı sayıya erişmeyi çalışın ve siteyi daimi güncel tutun. Paylaşacağınız konuları kesinlikle kendiniz yazmaya yada kendiniz derlemeye çalışın.

Çok yoğun mevzulara yönelmeyin.

Evet arkadaşlar herkezde genel bir kanı var. Web kullanıcıları çok fazla film indiriyor film sitesi açmak gerekir. Şöyle sorayım ozaman. Binlerce film sitesi içinde sizin başlangıçta talihiniz nedir? Çok iyi bir site yapmış bile olsanız harcayacağınız süreı başka dallara harcarsanız çok daha popüler site kazanmış olacaksınız. Arama motorlarında aklınıza hiç gelmeyecek kelimelerin günde binlerce defa arandığını savsaklamayın. Şayet milyonlarca site içinden tez sıyrılmak istiyorsanız kesinkes daha azca işlenmiş tarzlara yönelin.

Tabiki link kazanmak

link kazanmak arama motorlarındaki prestijinizi ve şüphesiz direk hitini arttıracaktır. Tabiki doğru yerden doğru linki edinmek icap ettiğini sakın unutmayın. Gelişi güzel edindiğiniz backlinklerin size aksine zarar veren olacağını savsaklamayın. Bunun terazisini nasıl dengeleyeceğiniz diyorsanız sitemizde sayısız yazılara göz atın kesinlikle aramış olduğunız engin bilgilere sahip olacaksınız. Size başlamadan pr kazanmanız ve hitinizi arttırmanız için bir kaç site önereyim. Tusul.Com , yazarkafe.Com oyyla.Com şeklinde sitelere muhtevanızı ilave ederseniz ve sabırla güncel şekilde sitenize paylaşımda bulunabilirseniz vakit içinde ne kadar çabuk aradan sıyrıldığınızı görmüş olacaksınız.

Araştırmacı olmak

kesinlikle yöneldiğiniz konuda araştırma yapıp en doğru ve geniş bilgiyi sunmaya çalışın. Bilhassa teknik konularda çok fazla veri sahibi değilseniz netlikle webmaster forumlarını ve gelişimleri takip edin. Küçük ayrıntıların sizi üniversite sınavında olduğu şeklinde onlarca basamak hem de binlerce basamak yukarıya taşıyacağını savsaklamayın. Sitenizdeki ufak bir hata size çok pahalıya malolabilir. Bu yüzden teknik her konuyu araştırın ve uzmanlardan yardım isteyin. Yapılabilecek her güzel ve doğru işlemi yaparak sitenizi geliştirmeye çalışın. Teknik sitenin içinde ne olduğu kadar ehemmiyetli ve değerlidir. Şayet parasal gücünüz varsa kesinlikle gerçek bir seo danışmanı ile çalışın.

Doğru insanlarla çalışmak

Sanırım en ehemmiyetli konulardan biride doğru hizmeti alabilmek için doğru insanlarla çalışmaktır. Alacağınız host firması çalışacağınız teknik ekip ve yönetici ekibi doğruseçilmezse ileride alana getirdiğinız herşeyi kaybedebilirsiniz. Çalışacağınız insanoğluı kesinlikle referans ile seçin. Önceden yaptığı işlere öteki insanlarla mesajşimine dikkat edin. Host mevzusunda çabuk olmayın. Ucuz alacağım diye emin olmayan firmalarla çalışırsanız ileride popüler olma vaziyetinde bilgilerinizin çalındığını veya hesabınızın domaininiz ansızın elden gittiğini görebilirsiniz. Web dünyasında çok fazla oportünist bulunduğunu sakın unutmayın. Bu mevzularda webmaster forumlarından devamlı fikir alın.

Website Balansı ve kati Muvaffakiyet

aslen yazılabilecek anlatılabilecek yüzlerce sayfalık mevzu var yalnızca size şu an için başka bir deyişle kimi başlıklarla bazı mevzuları anlatmak istedim. Site konusunda seos , teknik ve görsel durum , ziyaretçi kaynakları , doğru irtibat tercihleri , aktüel ve özgün paylaşımlar gibi mevzularda belli bir balans sağlar hepsini bir arada götürürseniz kesinlikle başarılı olacaksınız. İnternet dünyası bir ulusal piyango bileti değildir. Emek verilerek doğru alana kazançlan her iş başarıya erişir. Belkide Web dünyasını maksimum cazip kılan özelliği budur. Emek çalmayıp emek verin sabırlı olun.

ümit ederim yazdığım yazı yeni başlamış olacak bir kaç arkadaşımızlara bir takım mevzularda ışık tutar ve daha azca zaman harcayarak daha faydalı siteler oluştururlar. Sabırla bu yazıyı okuyan tüm herkeze teşekkür ederim.