Fotograf Makinesi Alacaklara Birkaç Bilgi

Dünden bugüne bakılmış olduğunda resimcilik tarihinin son evre iyi bir gelişim gösterdiği görülür. Önceden lüks sayılan resim makineleri, son derece büyük ve kullanışsızdı. Yıllar geçtikçe küçülen ve erişilebilir hale gelen makineler, en uygun şekilde netice alınması için değişik özellikleri ve megapiksel yükseklikleri ile hobi olarak daha çok seçenek edilmeye başlandı.

 

Son zamanlarda ise akıllı telefonlarda bulunan fotoğraf çekme özelliğiyle, her an her yerde bir hatıra yakalayarak özelleştirmek olası olabiliyor. Yeni nesil akıllı telefonların megapikselleri çoğu fotoğraf makinesi ile yarışırken, kolay kullanımları vasıtası ile makinelerin yerini almaya başladılar.

Resim Değil Fotoğraf

Fotoğrafa merakı olan ve daha çok ilgilenmek isteyenler, akıllı telefonlarla değil de, fotoğraf makineleri ile bu hobilerini gerçekleştirmek isterler. Başka bir deyişle görsel çekilmekten, fotoğraf çekmeye geçiş sürecine yeni başlayanlar için makine seçimi iyi bir karar verilmesi şart olan konudur.

Gereksiz gider yapmış olup, kullanamayacağınız makineleri satın almanız olasıdır. Bu yüzden evvela emelinizin belli olması ehemmiyetlidir. Aldığınız makineyi ne için kullyalnızsınız?

Kullanım Emelinizi Belirleyin

Resim makinesi satın alma sonucunızda tesirli olan güdüyü netleştirmeli siniz. Başka bir deyişle hangi fakatçla kullanacağınıza gore makine seçimi yapmalısınız.

Şayet ailenizin, çevrenin fotoğrafını çekmek istiyorsanız kendinize iyi kamerası olan bir akıllı telefon almanız yeterli olacaktır. Zira bunlar için bir makineye gerek olmadan çekimini yapacağınız konulardır. Fakat ille de bir makine istiyorsanız, Sony, Canon, Nikon, Panasonic şeklinde markaların dijital fotoğraf makinelerini tercih edebilirsiniz.

Bütçenizi Netleştirin

Dijital fotoğraf makineleri ve SLR makineler içinde fiyatlar özelliklerine kıyasla değişmekle beraber, ustalaşmış makineler daha yüksek ücretlerle satılmaktadır.

Ülkemizde satılan bu ürünler, dolar ve Euro üzerinden dışardan alınmış olduğu için, ücretlerde değişimler söz mevzusudur. Bütçeniz, netleştirirseniz, satın alacağınız ürünleri seçerken de alternatifleri daha net değerlendirirsiniz.

Yalnız Makineyi Satın Alın

Şayet SLR makine tercih edecekseniz, fazladan aksesuarlar almanıza gerek kalmamıştır. Makineyi kullanmayı iyi bir şekilde öğrendikten sonra lensleri seçmeniz hem bütçeniz açısından bununla birlikte fonksiyonellik açısından çok ehemmiyetlidir.

LG G6

LG MARKASININ AMİRAL GEMİSİ LG G6

LG şirketinın, G5 modelinden sonrasında hazırladığı LG G6 pek çok gelişmiş özellik barındırıyor. MWC 2017 etkinliğinde sunulacak olan, güney Koreli firmanın amiral gemisi akıllı telefon, bayrağı G5’ten devralacak. 26 Şubatta lansmanı yapılacak telefonun, mart başlarında veya mart ayının başlangıcında piyasaya sürülmesi tasarılanıyor. Sızdırılan haberlere bağlı olarak özellikler gün yüzüne çıkmaya başladı.

LG G5, iki arka kamera ve bir çok donanım özelliği ile iyi tasarlanmış bir telefon özelliğinde. Ancak tüm bu ekstralar mükemmel olsa da, temelleri sağlam değildi ve dünya genelinde iyi bir satış grafiği ele geçiremedi. LG G6’nın daha iyi yapılandırıldığı belirtiliyor.

Beklenen Genel Özellikler:

Boyutlar: 148,8 x 72,3 x 8,3 mm

OS: Android 7 Nuga

Ekran boyutu: 18: 9 en-boy oranı ile 5,7-inç

Çözünürlük: 1440 x 2560

CPU: Snapdragon 821

Pil: Çıkarılabilir

Arka kamera: Çift lensli

diğer Özellikler:

– Parmak izi tarayıcısı

– Kablosuz şarj etme

– Kulaklık girişi

Dİzayn

Gelen haberler LG G6’nın lüks bir görünüme sahip olduğu, cam veya metal bir gövdesinin bulunduğunu haber vermekte. G5’te görmüş olduğumüzden daha şık bir görünüme ve sağlam araç-gereç kalitesine sahip olduğu belirtiliyor. Bu konum kullananlarının çoğunun burun kıvırdıği, boyalı bir alüminyum gövdeye sahip olan LG G5 ile karşıtlık oluşturmakta. Cam olması, tam metal bir beden kadar dayanıklı olmayabilir. Yalnızca daha iyi görünen bir telefon almak isteyenleri etkilemeyecektir. Yeniden de bunun bir söylenti bulunduğunu vurgulayalım. Kim bilir LG G6 metal gövdeden uzaklaşmıyor olabilir. Zira başka bir kaynak da G6 gövdesinin çok yansıtıcı metalik bir materyalden üretildiğini öne sürmekte. Teknoloji meraklıları LG’nin bu konuya çok fazla odaklanacağına net. Bu yüzden, parlak ve şık bir telefon arayışı oldukça yüksek. Tasarımı nasıl olursa olsun, güney Koreli şirket için telefon imalatı, estetik görünüş ve kullanılışlı tasarım üzerinde odaklanıyor. Ek olarak Kore pazarından edinilen bir bilgiye gore LG’nin yeni amiral gemisine, temperli bir cam takmış olabileceği söyleniyor

Su Geçirmez Özellik

LG’nin G6 için ilk tanıtım videosunda “su geçirmez” tümcesi bulunuyor, bu yüzden LG’nin su geçirmez tasarıma haiz ilk telefon olması beklenmekte.

Ekran

-Genişlik, 5,7 inç Quad HD

-en az Ekran/Çerçeve oranı

-Ultra geniş 18,9 en/boy oranı

LG Display yaptığı bir izahta, şirketin bir sonrasında ki akıllı telefonunun 5,7 inçlik QHD LCD ekrana haiz olacağını söylediği için, LG G6 ekranıyla alakalı çok fazla gizem yok. 18.9 en/boy oranına haiz olacağını bu yüzden telefon vizyonunın çoğundan daha uzun bulunduğunu ve bölünmüş ekran uygulamaları için ideal olduğu bilinmekte. İnç başına 564 px yoğunluğu ile QHD + ‘nın kopyası olan bu ekran, 1440 x 2880 çözünürlüğe haiz. Bu özelliklere ek olarak, evvelki nesil LG QHD ekranlarından yüzde 30 daha az güç harcaması, daha ince çerçeve, daha iyi dokunma performansı ve direk güneş ışığı almış olduğunda daha rahat görüntü vermesi bulunuyor.

Resim Makinesi Ve Batarya

-Çift objektifli kamera

-Çıkarılabilir bir pil

-Pili serin tutmak için ısı boruları

LG G5’te olduğu şeklinde çift lens, balıkgözü vs. Kamera özelliklerini barındırdığını gösteren sızdırılmış görüntüler dışında hemen hemen bir kamera söylentisi bulunmamakta. LG G6’da, hem standart bununla birlikte geniş açı lenslerin geri gelmesini umut ediliyor. Ancak şu an alana kazançlan geliştirmelerle beraber muhtemelen daha yüksek bir mega px yada daha çok optik yakınlaştırma sağlanacağı gelen haberler arasında. Batarya ile ilgili duyulan en ehemmiyetli şey, çıkarılabilir olabileceği ihtimali. LG, ısıyı pil ve öteki çekirdek bileşenlerinden uzak tutmak için ısı boruları kullandığını ve güvenilirliğini sağlamak için pilleri sıkı testlerle test ettiğini doğruladı. Bu nedenle telefon muhtemelen aşırı ısınma tehlikesi taşımayacak.

OS ve Güç

Telefon, Qualcomm’un Snapdragon 821 çip setiyle güçlendirildi. Bu istikametiyle, Google Pixel, Google Pixel XL ve OnePlus 3T’de de görülen kuvvetli bir Snapdragon chipset taşıyor. Çok kuvvetli ve Google’nin Daydream View VR oyunlarını çalıştırma kapasitesine sahip. Yalnızca Samsung firması, Qualcomm’un Snapdragon 835 çip setini üreteceği için bu evrede fazla örutubet arz etmiyor. LG G5’in kapasitesi yüksek olduğu için, G6’nın da en az 4GB RAM kapasitesinde olması kati şeklinde. Yalnızca bir takım telefonların 6GB’lık bir kapasiteye sahip olması hasebiyle, G6’da muhtemelen 4 GİGABYTE ‘dan fazla bir artış olması bekleniyor.

Diğer Özellikler

-Süper hızlı kablosuz şarj

-Kulaklık girişi

firma LG G5’i piyasaya sürdükten birkaç gün sonrasında tertemiz bir kablosuz şarj mesajım modülü duyurdu. Şarj modülü, Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge telefonlarındaki hızlı şarj aletlerinde gördüğümüz gibi, telefonunuzun pilini 30 dakikada yüzde 50’ye kadar şarj edebilir. LG G6’nın kulaklık irtibat noktasına da sahip olacağı duyuldu. Bu şaşırtıcı değil, yalnızca Apple firmasının iPhone 7 modelinden alıntılaması mevzubahis. Son olarak, bir parmak izi tarayıcısı, büyük ihtimalle LG G6’nın dahilinde olacak.

Ücret

G6, LG G5 ile benzer bir ücrete sahip olacak ve muhtemelen 1900-2300 TL (500 – 600 $ yada £ 400 – £ 490 ) aralığında bulunacak.

İnternet Bagımlısımıyım ?

Toplumsal Medya Nedir

İnternet üzerinden eş vakitli veri paylaşımlarının yapıldığı sisteme toplumsal medya isimi veriliyor. Sosyal medyayı; bloglar, forumlar, toplumsal ağlar vs. Oluşturuyor ve web kullanımının yaygınlaşmasıyla hayatımızdaki yeri gittikçe artıyor.

Toplumsal Medya bağımlılığı Nedir

toplumsal medya ağlarında geçirilen zamanın haddinden fazla artması, gmeşhurk yaşantıyı ve yapılması ihtiyaç duyulan faaliyetleri engellemeye başlaması, bu tarz şeylerin neticeninde ferdin gerçek hayatından kopma noktasına gelmesini toplumsal medya bağımlılığı olarak tanımlayabiliriz.

Sosyal Medya bağlarımlısı mıyım ?

Bitaraf bir gözle kendi davranışlarınızı incelerseniz, sosyal medya bağlarımlısı mıyım sualinin yanıtını kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun için dikkat edeceğiniz teferruatları verelim;

Uyanır uyanmaz telefona bakarak uykudayken kaçırdığınız vakitlerin dahi telafisini yapmak istiyorsanız..

Hayatınızda olan biten her şeyi paylaşma ve diğer insanoğluın neler yaptığını bilme isteğine hakim olamıyorsanız..

Kendi yazdıklarınızı beğenme, hem de kimse beğenmiyorsa paylaşımlarınızı silme ihtiyacı hissediyorsanız..

İnternetin olmadığı alanlara gitmek istemiyor ve rotatif dönmez telefonunuza sarılıyorsanız..

Dış dünyadan kopmaya başladığınızı hissediyorsanız ve sık sık çevrede size söylenilenleri yine ettirmeye başlamışsanız..

Denetimü kaybettiğinizin farkında olup ısrarla buna karşı inkar mekanizması sağlamaya çalışıyorsanız..

Normal arkadaşlarınızdan ve yaşantınızdan soğumaya, sanal dostlıklara daha çok müddet ayırmaya başlamışsanız..

Toplumsal medya ağlarına ve internete erişemediğinizde anormal bir huzursuzluk hissediyorsanız..

Eğlenmek veya kafa dinlemek için çıktığınız bir gezintide dahi başınızı telefondan kaldıramıyorsanız…

Bu belirtilerin birkaçını yada hepsini kendinizde görüyorsanız, psikolojik bir destek almanız gerekiyor olabilir. Her şeyde olduğu şeklinde, toplumsal medya bağlarımlılığı da ciddi bir tinsel rahatsızlıktır. Etrafınızı, yakınlarınızı ve arkadaşlarınızı bu noktada devreye sokmanız ve onlarla günlük hayatınızda daha fazla vakit geçirmeniz mantıklı olacaktır. Bir müddet sonrasında, bu paylaşımları normal bir şekilde yapmanın sanal ortamdan daha tatmin edici bulunduğunu da fark edeceksiniz. Ters takdirde ilerleyen yaşlar ile birlikte bir gün bu bağımlılığı engellemek istediğinizde yapmak istedikleriniz için çok geç olacak. Müddet kaybetmeden, yaşayamadıklarınızın telafisini yapabilecek bir yaştayken bu bağımlılıktan kurtulmaya çalışın.